Mi ennek a feladatnak a képlete?


két kamion tömege összesen 420 tonna. Ha a könnyeb kamion 15 tonnával kevesebbet nyom, mitn a nehezebb kamion tömegének a fele, akkor mennyi a könnyeb kamion tömege?

A válasz: 130.


2012. júl. 24. 15:21
 1/1 anonim ***** válasza:

x+y=420

Tfh y a kisebb tömegű kamion, így y=(x/2)-15

Ezt visszaírod az egyenletbe: x+(x/2)-15=420, majd rendezed:

1.5x=435

x=290

De mivel x a nehezebb kamion, y pedig a könnyebb, ezért behelyettesíted az x=290-et az y=(x/2)-15 egyenletbe, és megkapod, hogy a válasz 130.

2012. júl. 24. 15:26