Keresgeltem neten, nincsen meg.
PLS help mert ezen mulik az ev vegi kettesem.
(a fuzetBEN meg a konyvBEN sincsen benne.)
2012. jún. 10. 13:44
1/2 anonim válasza:
Henger
V=alapterület*magasság
V=r^2*pi*M
A=2*alapterület+palást területe
A=2*r^2*pi+2*r*pi*M
Hasáb:
V=alapterület*magasság
Az alaplap változó lehet, függvénytáblában megtalálod a háromszög, paralalogramma stb. területének képletét
(Ha téglatest érdekel: V=a*b*c)
A=2*alapterület+palást területe
Ha egyenes hasáb, akkor:
A=2*alapterület+(alaplap kerülete)*M
Nem nagyon lehet máshogy átírni.
(téglatestre: A=2*(ab+ac+bc) )
2/2 A kérdező kommentje:
Kosz szepen :)
2012. jún. 10. 14:04