Rambo75 kérdése:

Mi a henger es a hasab felszinenek es a terfogatanak a keplete?


Keresgeltem neten, nincsen meg.

PLS help mert ezen mulik az ev vegi kettesem.

(a fuzetBEN meg a konyvBEN sincsen benne.)


2012. jún. 10. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Henger

V=alapterület*magasság

V=r^2*pi*M


A=2*alapterület+palást területe

A=2*r^2*pi+2*r*pi*M


Hasáb:

V=alapterület*magasság

Az alaplap változó lehet, függvénytáblában megtalálod a háromszög, paralalogramma stb. területének képletét


(Ha téglatest érdekel: V=a*b*c)


A=2*alapterület+palást területe


Ha egyenes hasáb, akkor:

A=2*alapterület+(alaplap kerülete)*M


Nem nagyon lehet máshogy átírni.

(téglatestre: A=2*(ab+ac+bc) )

2012. jún. 10. 13:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Kosz szepen :)
2012. jún. 10. 14:04