Egy kis segítség kellene, egy egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hány Literes a virág cserepem? :S Tehát van egy virág cserepem aminek csak a széllességét és magasságát tudom megadni és alakját ami henger alakú.


szélesség:30cm cserép szélétől másikig

magasság:27cm cserép aljától széléig



2012. jún. 2. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Henger térfogata:

Alap területe x henger magassága


Alap területe r2pi, azaz 15 négyzeten szer pi = 706,5 cm2

Szorozva magasság


706,5 x 27 = 19075 cm3 ami 19,075 dm3 azaz 19,07 literes a cserép.

2012. jún. 2. 10:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben a megadott méretek a belső méretekre vonatkozik, akkor, ahogy az előző válaszoló is mondta:


V = π*d²/4*h = 3,14*30²/4*27 = 19 075 cm³ ≈ 19 liter

2012. jún. 2. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:

igen, szélesség 30 cm, akkor a sugár --> r=15 cm

magasság: 27 cm


henger térfogata: V= pí * r a négyzeteten * magasság


3,14 * (15*15) * 27 = 19075, 5 köbcm, ami 19 liter

2012. jún. 2. 10:29
 4/5 A kérdező kommentje:
Hűűű köszönőm most bele vésem ezt a levezetést az agyamba és meg jegyzem köszönőm 1perc és értékelem a válaszotokat is még 1x köszönőm
2012. jún. 2. 10:33
 5/5 anonim ***** válasza:

A teljesség kevéért egy kis kiegészítés.


Mivel a kérdező nem adta meg egyértelműen, hogy a közölt adatok külső vagy belső méretek, így csak találgatni lehet, mi az igazság. Ha - amint a második válaszoló feltételezte - belső méretekről van szó, a ~19 liter a megoldás.


De ha külső méreteket mért le a kérdező, akkor a pontosság végett számolni kell a cserép falvastagságával is.

Ebben az estben 5 mm-es egyenletes falvastagságot feltételezve a belső, hasznos térfogat ~1,5 literrel, 10 mm esetén ~3 literrel kevesebb, mint 19 liter.


DeeDee

*******

2012. jún. 2. 13:54