Mi a megoldásmenet az alábbi feladatnál?


Fizikás, és elakadtam. :S


250 cm^2 felületet ezüstöznek. Az ezüstöt elektrolízissel választják le. Vastagsága 0,1 mm, sűrűsége 10500 kg/m^3. 0,2 A áramerősség mellett meddig tart az ezüstözés, ha az elektrolízisre vonatkozó képlet: m=k.I.l, ahol

- m a kiváló anyag tömege (g)

- k az elektrokémiai arányossági tényező, értéke az ezüstnél: k=1,119.10^-1 g/C

- I az elektrolizáló áram erőssége (A)

- t pedig az elektrolízis ideje (s)

?


Odáig megvagyok, hogy...

a 0,1 mm=0,01 cm

az ezüst sűrűsége (ró)= tömeg (m) / térfogat (V)

Mert ugye a tömeg kellene valahonnan... mert a többi adott...

De már lehet, hogy annyit agyaltam rajta, hogy észre sem veszem milyen könnyű, de azért segíthetnétek.



2012. júl. 24. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom úgy értik, hogy átlagosan 0,1 mm vastagon viszik fel az ezüstöt.


Az ezüst térfogata a felülete A = (250 cm^2) szorozva a vastagságával d = 0,01 cm-rel (V = A*d). Így a tömege m = ró*V = (10,5 g/cm^3) * (2,5 cm^3) = 26,25 g. Végül a megadott képletből kifejezzük az időt. t = m/k/I = (26,25 g)/(0,1119 g/C)/(0,2 C/s) = ...

2012. júl. 24. 13:24
 2/2 anonim válasza:
kifejezve t=m /(k*l) [sec]
2013. febr. 11. 20:13