Habibi kérdése:

Segítenél ennél a kémia feladatnál?


1.F.: Hány gramm 5%-os kalcium-bromid oldatra van szükségünk, hogy 19 gramm 28%-os kalcium-bromid oldattal elkeverve 21%-os oldatot kapjunk?

Köszönöm a helyes levezetés!!! 8,31 g a helyes válasz, de nem tudom hogy jön ki!


2011. nov. 29. 14:30
 1/2 BKRS ***** válasza:

x g 5%-os CaBr2 oldatban van 0,05*x g CaBr2

19 g 28%-os CaBr2 oldatban vana 19*0,28 = 5,32g CaBr2

Ez osszesen:

19+x g oldatban 0,05x+5,32 g CaBr2, aminek 21%-nak kell lennie, vagyis:

0,21*(19+x) = 0,05x+5,32

0,21*19 +0,21x = 0,05x + 5,32

Atrendezve:

(0,21 - 0,05)x = 5,32 - 0,21*19

x = (5,32 -0,21*19)/(0,21 - 0,05)

x = 8,3125g

2011. nov. 29. 14:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Örök hálám!!!!! Köszönöm szépen!!!
2011. nov. 29. 14:52