1.F.: Hány gramm 5%-os kalcium-bromid oldatra van szükségünk, hogy 19 gramm 28%-os kalcium-bromid oldattal elkeverve 21%-os oldatot kapjunk?
Köszönöm a helyes levezetés!!! 8,31 g a helyes válasz, de nem tudom hogy jön ki!
2011. nov. 29. 14:30
1/2 BKRS válasza:
x g 5%-os CaBr2 oldatban van 0,05*x g CaBr2
19 g 28%-os CaBr2 oldatban vana 19*0,28 = 5,32g CaBr2
Ez osszesen:
19+x g oldatban 0,05x+5,32 g CaBr2, aminek 21%-nak kell lennie, vagyis:
0,21*(19+x) = 0,05x+5,32
0,21*19 +0,21x = 0,05x + 5,32
Atrendezve:
(0,21 - 0,05)x = 5,32 - 0,21*19
x = (5,32 -0,21*19)/(0,21 - 0,05)
x = 8,3125g
2/2 A kérdező kommentje:
Örök hálám!!!!! Köszönöm szépen!!!
2011. nov. 29. 14:52