Az ABC derékszögű háromszögben D a BC átfogó felezőpontja. Számitsd ki az AB oldal hosszát, ha AC=6 és AD=5.2012. júl. 11. 14:43
1/2 anonim válasza:
Derékszögű háromszögben érvényes a Thalész-tétel.
Ami miatt D pont a körülírható kör középpontja. AD =sugár és AD=BD=CD
Vagyis BC átfogó éppen 10.
Innen AB oldal pithagorasz tételből:
10^2=AB^2+6^2
100=AB^2+36
64=AB^2
AB=8
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz :D
2012. júl. 11. 17:59