Ezt a matek feladatot hogyan kell megoldani?

Az ABC derékszögű háromszögben D a BC átfogó felezőpontja. Számitsd ki az AB oldal hosszát, ha AC=6 és AD=5.

2012. júl. 11. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Derékszögű háromszögben érvényes a Thalész-tétel.


Ami miatt D pont a körülírható kör középpontja. AD =sugár és AD=BD=CD

Vagyis BC átfogó éppen 10.


Innen AB oldal pithagorasz tételből:


10^2=AB^2+6^2

100=AB^2+36

64=AB^2

AB=8

2012. júl. 11. 16:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz :D
2012. júl. 11. 17:59