valaki tudna segíteni ebben a 2 feladatban. Megtudtam csinálni de a megoldókulcsban nem ez a megoldás van.

1.)Egy kocka felszíne 337,5cm^2 .Mekkora a kocka ehy oldallapjának átlója és mekkora a testátlója?


2.)egy kocka testátlója 3cm rel hosszab mint az oldaléle. Mekkora a kocka felszíne és térfogata?



2012. júl. 4. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Jelöljük a kocka oldalélét a-val. F=6*a^2 => a^2=337,5/6 = 56,25 a= 7,5cm

Akkor az átlója Pitagorasz tételt alkalmazva gyök alatt (7,5^2+7,5^2)= gyök alatt 112,5 ez megközelítőleg 10,6 cm

A testátlója (a gyök 3), tehát 13 cm.

2012. júl. 4. 08:17
 2/3 anonim ***** válasza:

2, feladat:

Itt is jelöljük a-val a kocka oldalélét.

(a gyök 3)-3=a

Innen: a(gyök3 -1)=3 és megkapjuk, hogy a=(3*(gyök3+1))/2

Akkor a felszíne= 6*a^2=6*((3*(gyök3+1))/2)^2=(27*(3+2gyök3 +1))/2 Ez megközelítőleg 100 cm^2

Térfogata a^3= ((3*(gyök3 +1))^3= (27*(3gyök3+5))/4, ami megközelítőleg 68,6 cm3

2012. júl. 4. 08:29
 3/3 A kérdező kommentje:
rendbek köszönöm. Nekem is kijött a 7,5 de nem tudtam hogy onnan pitagorász kell. köszi
2012. júl. 4. 08:32