Fizika feladatok segítség?


Az alábbi fizikafeladatokat nem tudtam megoldani, és kellenek a holnapi vizsgámhoz.. :( Ha csak egyet tudtok, az is nagy segítség! Tudom, hogy rengeteg, de nem tudhatom melyiket fogják kérni vizsgán, és szeretnék mindent tudni. Előre is köszönöm szépen


1 - Fejezze ki a homogén nehézségi erőtér, a gravitációs és a rugalmas kölcsönhatás potenciáljait!

2 - Szabadon eső folyadék belsejében valamilyen ok miatt buborékok keletkeznek. Milyen irányban mozdulnak el a keletkezési helyükhöz képest? Miért? / Szabadon eső folyadék belsejében kis fadarab van. Milyen irányban mozdul el a folyadékhoz helyükhöz képest? Miért?

Én itt az elsőnél arra tippelnék, lefelé vagy semerre, a másodiknál meg felfelé vagy semerre, a súlytalanság miatt.

3 - A Nap mellett elhaladó üstökös tömegközéppontja milyen pályán mozog?

4 - Homogén nehézségi erőtérben az eldobott test a mozgás egy adott pontjában széthullik. Hogyan mozog a tömegközéppont?

5 - Hogyan néz ki a kontinuumok mozgásegyenlete? Nevezze meg az egyes tagok fizikai jelentését!

6 - Miért előnyös a simulókör használata? Nevezzen meg egy példát!

7 - Mit állít a deformálható testek mozgásáról Helmholtz tétele? Milyen tagokra bontható fel a Jacobi-tenzor és mi a jelentésük?

8 - Hány szabadsági foka van egy gömbnek és egy vékony rúdnak?

9 - Egymás melletti párhuzamos síkban függőlegesen lógatott papírlapok közé fújunk. Hogyan mozdulnak el a lapok? Mi a jelenség magyarázata?

Itt én arra gondoltam, hogy összetapadnak, de nem tudom, miért..

10 - A Föld körül keringő űrhajós egy vízgömböt képez, majd közepébe csipesszel egy kis vasgolyót juttat. Merre mozdul el a vasgolyó elengedése után?

Itt azt sem értem, hogy mi merre mozdul el. Az űrhajós?? Mert nyelvtanilag az a kérdés.. A vasgolyó? A vízgömb? Gondolom a vasgolyó középen marad, a vízgömb meg a Föld középpontja felé indul el, de nem tudom, miért.

11 - Milyen komponensekre bontunk fel egy feszültségtenzort? Homogén, izotróp test esetén hány rugalmassági állandót kell bevezetni?

A feszültségtenzor szerintem dA/dF, ahol a dF a belső erő, a dA a felület. A másodikról fogalmam sincs.

12 - Egy pohár víz szabadon esik. Mekkora a hidrosztatikai nyomás a pohár alján?

13 - Mi a matematikai kapcsolat a vezérsugár által időegységenként súrolt felület és az impulzusmomentum között?

14 - Mi a gerjesztett rezgés karakterisztikus egyenlete? Milyen megoldások (mozgások) fordulhatnak elő?

15 - Írja fel a Steiner-tételt!

16 - A g nehézségi erőben a gyorsulással felfelé mozgó lift alját mekkora erővel nyomja az m tömegű vízszintes irányba mozgó v0 sebességű test?

Itt van egyáltalán jelentősége annak, hogy vízszintesen mozog? Nem csak simán F=m(a+g) ?

17 - A rögzített helyzetű Nap körül keringő bolygó R1 napközelben v1 sebességű. Mekkora a bolygó sebessége R2 naptávolban? A feladat megoldása melyik kepler törvénnyel hozható kapcsolatba?

18 - Írja fel a Föld felszínétől h távolságban levő pontban a gravitációs potenciál kifejezését!


2012. jún. 5. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

2/a: minden irányba

2/b: semerre

Mert ha szabadon esik, minden pontja egyszerre gyorsul, nincs alátámasztás, nincs benne nyomáskülönbség sem. Tu.képpen súlytalan.

2012. jún. 5. 14:16
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)


És annak is köszönöm, aki áthelyeztette a témám, nyilván véletlenül volt a tudomány témakörben és nem a középiskolásoknak szóló házi feladat témakörben..

2012. jún. 5. 14:35
 3/3 fenui válasza:

1 a, Un=int(g)dh, ha g állandó, akkor U= g*h

b, Ug=-lambda*M/r egy M tömegű test gravitációs terében.

c, Ur=k*x^2

2 a, Sugárirányban kifelé, mert a súlytalanságállapotában a nehézségi erő egyenlően hat minden pontra, így a "fent" ez esetben a folyadék felszíne.

3 Parabolapályán.

4 Ugyanúgy, mintha nem hullott volna szét a test.

5 int(V)(ró*a(vektor))dV=int(V)(ró*f(vektor))dV+int(A)(T)dA(vektor), ahol f nem tudom mit jelent, A a felületet, T a felületi tenzorokat.

2012. jún. 6. 20:11