ezeket hogyan kell megoldani:

(betűvel irom őket)

minusz három ketted(és ez zárójelben) a minusz kettőn

minusz két harmad (zarojel) a minusz elsőn

minusz a b a minusz kettediken.

ha leírnád, hogy miért úgy van, ahogy az jó lenne. :)


2012. jún. 25. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

negatív hatvány azt jelenti, hogy a reciprokát hatványozzuk


a^(-b)=(1/a)^b=1/a^b


Vagyis

(-3/2)^(-2)=(-2/3)^2=4/9

(-2/3)^(-1)=(-3/2)^1=-3/2

(-b)^(-2)=(-1/b)^2=1/b^2

2012. jún. 25. 18:32
 2/2 anonim ***** válasza:

@ Akik az “Ifjutitan” válaszát lepontozták.


“Ifjutitan” megoldásai helyesek (mind a három). Megmondanátok, hogy mi volt a kifogásotok a válasszal (megoldással) kapcsolatban? Nagyon kíváncsi lennék rá.

2012. jún. 28. 00:37