ezeket hogyan kell megoldani:
(betűvel irom őket)
minusz három ketted(és ez zárójelben) a minusz kettőn
minusz két harmad (zarojel) a minusz elsőn
minusz a b a minusz kettediken.
ha leírnád, hogy miért úgy van, ahogy az jó lenne. :)
2012. jún. 25. 17:45
1/2 anonim válasza:
negatív hatvány azt jelenti, hogy a reciprokát hatványozzuk
a^(-b)=(1/a)^b=1/a^b
Vagyis
(-3/2)^(-2)=(-2/3)^2=4/9
(-2/3)^(-1)=(-3/2)^1=-3/2
(-b)^(-2)=(-1/b)^2=1/b^2
2/2 anonim válasza:
@ Akik az “Ifjutitan” válaszát lepontozták.
“Ifjutitan” megoldásai helyesek (mind a három). Megmondanátok, hogy mi volt a kifogásotok a válasszal (megoldással) kapcsolatban? Nagyon kíváncsi lennék rá.