Melyik kifejezés értéke a nagyobb? 1999^10 vagy 1998^10+1998^9? Sürgös lenne.

Nagyon köszönöm előre is !!!!!
2011. dec. 15. 17:29
 1/4 bongolo ***** válasza:

Biztos tanultatok ilyet:

(a+b)^n = a^n + n·a^(n-1)·b + ... + b^n


1999^10 = (1998+1)^10 = 1998^10 + 10·1998^9 + ... stb.

Szóval az 1999^10 a nagyobb.

2011. dec. 15. 17:57
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Valóban tanultuk, csak már kiment a fejemből...
2011. dec. 15. 18:24
 3/4 A kérdező kommentje:
De levezetnéd egy kicsit bővebben? Vagy ennyi az egész ?
2011. dec. 15. 18:27
 4/4 bongolo ***** válasza:

Ennyi az egész.

Lehetne hosszabban is írni a hatványokat (egyre csökkenő kitevőkkel), de nem tudom fejből a 10 binomiális együtthatóit, hülyeséget meg nem akartam odaírni, inkább csak pontokat írtam, hogy ott még hozzá kell adni sok mindent. De már ennyi összeadásával is látszik, hogy sokkal több, mint az 1998^10+1998^9.


Na, kiszámolom a 10 után következőt: 10·9/2 = 45.

Tehát:

(1998 + 1)^10 = 1998^10 + 10·1998^9 + 45·1998^8 + ... + 45·1998^2 + 10·1998 + 1


Középen a ... még sok sok valami.

2011. dec. 15. 19:07