Mi az 5a+7b kifejezés legkisebb értéke ha a és b nem negatív számok és ab=9?


Asszem aritmetikai és geometriai középértékek felhasználásával kell megoldani:

G <= A

gyök 35ab <= (5a+7b)/2


2011. dec. 7. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:

majdnem megoldottad, már csak át kéne szorozni kettővel

2*gyök (35ab) <= (5a+7b)


a*b= 9 vagyis


2*gyök(315)<=(5a+7b)

2011. dec. 7. 20:37
 2/10 A kérdező kommentje:

VISZONT

G=A AKKOR HA a tagok egyenlőek azaz

5a=7b

szóval 2*gyök(25*anégyzet)= 5a+7b

2011. dec. 7. 20:42
 3/10 A kérdező kommentje:

elnéztem

2*gyök315 = 10a

2011. dec. 7. 20:44
 4/10 bongolo ***** válasza:

Teljesen jók azok, amiket írtál, de már nem is kellett volna így továbbmenni. Az első válaszoló utolsó sora ez volt:


(5a+7b) ≥ 2√315


Ez pont azt jelenti, hogy 5a+7b legkisebb értéke 2√315. És a feladat erre kérdezett rá.

2011. dec. 8. 00:09
 5/10 A kérdező kommentje:

DE ATTÓL MÉG KI KELL SZÁMOLNI AZT HOGY MELY A ÉS B ÉRTÉKEKRE VESZI FEL A 2GYÖK315 !!!!!!!!!!4

KÜLÖNBEN NINCS MEGOLDVA A FELADAT!!!

2011. dec. 8. 17:11
 6/10 bongolo ***** válasza:

Ez volt a kérdés:

"Mi az 5a+7b kifejezés legkisebb értéke..."

Nincs szó a-ról és b-ről. De persze ha kiszámoltad, az még jobb.

2011. dec. 8. 18:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Na jó látom neked ez nem világos. Hiába számolod ki 5a+7b legkisebb értékét ha nem is tudod milyen a-ra és b-re veszi fel. És ha nem lenne megfelelő a meg b akkor mivan? Írsz egy eredményt egy olyan feladatra aminek nincsen megoldása. Ha csak ennyit adsz meg az félmegoldás!!!! Mintha egy humán szakos válaszait olvasgatnám...
2011. dec. 8. 22:57
 8/10 anonim ***** válasza:

gyök(315)= 5a -> a=gyök(315)/5

gyök(315)= 7b -> b=gyök(315)/7


Ezekre az értékekre:

a*b=315/35=9 ( pipa)

5a+7b=2*gyök(315) (pipa)

Vagyis ezekre az értékekre teljesül...

De továbbra is fenntartom, hogy szerintem ezt nem kell külön megnézni.

2011. dec. 8. 23:25
 9/10 A kérdező kommentje:
De kell ha mondom!
2011. dec. 8. 23:38
 10/10 bongolo ***** válasza:

Igazad van kedves kérdező, ki kell számolni, mert volt egy olyan kikötés, hogy a és b nemnegatív. És hátha nincs olyan megoldás.


Viszont nincs igazad, mert a kiindulás az volt, hogy van két nemnegatív szám, aminek ismerjük a szorzatát. Ennyi. Olyan számok meg, amiknek a szorzata 9, vannak bőven. (Az összeg nem volt megadva, azt mi magunk számoltuk ki, szóval nincs, ami miatt esetleg nem lenne megoldás.)

2011. dec. 8. 23:50