Kshow kérdése:

Matekban segítséget kérek?

Egy osztályba 33 tanuló van .Angolul és németül tanulnak, és mindenki tanulja legalább az egyik idegen nyelvet.Angolul 25-en tanulnak ,mindkét nyelvet pedig kilencen tanulják.Hányan tanulnak németül?

2012. jún. 24. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Nemet 10

Angol 14

Mindketto 9

2012. jún. 24. 20:15
 2/7 anonim ***** válasza:

-.-

25 angolos és 9 beszéli mindkettőt. Azaz 25-9=16 beszél csak angolul.

Ez hányadikos feladat?

2012. jún. 24. 20:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Ket halmaz, mely metszi egymast.


kozepen van 9, angol oldalon 14, a nemet oldalon 10

2012. jún. 24. 20:16
 4/7 anonim ***** válasza:
angol 16 bocsanat, igaza van az elottem szolonak, rosszul vontam ki ;D
2012. jún. 24. 20:17
 5/7 A kérdező kommentje:
-.- és te hányadikos vagy ...
2012. jún. 24. 20:19
 6/7 anonim ***** válasza:

25-ben gondolom benne vannak azok is, akik két nyelvet tanulnak. 33-25=8-an tanulnak csak németül +9 ember angolul és németül.

tehát 17en tanulnak német nyelvet

2012. jún. 24. 20:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Halmazábrával:

[link]

2012. jún. 25. 21:21