Egy osztályba 33 tanuló van .Angolul és németül tanulnak, és mindenki tanulja legalább az egyik idegen nyelvet.Angolul 25-en tanulnak ,mindkét nyelvet pedig kilencen tanulják.Hányan tanulnak németül?2012. jún. 24. 20:07
2/7 anonim válasza:
-.-
25 angolos és 9 beszéli mindkettőt. Azaz 25-9=16 beszél csak angolul.
Ez hányadikos feladat?
3/7 anonim válasza:
Ket halmaz, mely metszi egymast.
kozepen van 9, angol oldalon 14, a nemet oldalon 10
4/7 anonim válasza:
angol 16 bocsanat, igaza van az elottem szolonak, rosszul vontam ki ;D
5/7 A kérdező kommentje:
-.- és te hányadikos vagy ...
2012. jún. 24. 20:19
6/7 anonim válasza:
25-ben gondolom benne vannak azok is, akik két nyelvet tanulnak. 33-25=8-an tanulnak csak németül +9 ember angolul és németül.
tehát 17en tanulnak német nyelvet