Van 21 db tojás.7 db záp. Ha két tojást feltörök egymás után, mennyi az esélye annak, hogy mindkettő záp lesz?

2012. jún. 17. 19:50
 1/4 anonim ***** válasza:
7/21*6/20
2012. jún. 17. 19:56
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagyis százalékosan megadva 9% ?
2012. jún. 17. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez kereken 10%


21/7=1/3


6/20=3/10


(1/3)*(3/10)=1/10 -->úgy lesz %, hogy beszorzom 100-al.


1/10*100%=10%

2012. jún. 17. 20:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Jójó, szuper, köszi a gyors választ!(:
2012. jún. 17. 20:12