2012. jún. 17. 18:23
1/1 anonim válasza:
Viete-formulák:
x1+x2=-a
x1*x2=-(a+1)
(x1+x2)-x1x2=-a-[-a+1]=-1
Független a-tól.
Mondjuk azt esetleg meg lehet nézni, hogy mikor lesz a determináns negatív.
a^2-4*(-a-1)=a^2+4a+4=(a-2)^2
Vagyis a D>=0, mindig lesz 2 gyöke az egyenletnek. (a=2-nél a két gyök ugyanaz)
A két gyök összege, szorzata így mindig értelmezve van.