Számoljuk ki annak az egyenes hasábnak a felszínét és térfogatát melynek magassága 15 cm az alapja pedig:
e) 10 cm oldalhosszúságú rombusz melynek magassága 9cm
(Szószerint idézés)
2012. jún. 12. 18:31
2/3 anonim válasza:
rombusz területe: oldal*magasság= 9*10=90 cm^2
hasábtérfogata= alap*magasság= 90*15= 1350 cm^3
hasábfelület=2*rombuszterület+az oldallapok(4db)= 2*90+4*10*15= 750cm^2 (ebben nem vagyok teljesen biztos)
3/3 A kérdező kommentje:
Elsőnek:igen ez van odaírva nem is értem
Másodiknak:Köszi
2012. jún. 12. 19:12