Számoljuk ki annak az egyenes hasábnak a felszínét és térfogatát melynek magassága 15 cm az alapja pedig:

e) 10 cm oldalhosszúságú rombusz melynek magassága 9cm


(Szószerint idézés)



2012. jún. 12. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
biztos hogy ez van odaírva?
2012. jún. 12. 18:48
 2/3 anonim ***** válasza:

rombusz területe: oldal*magasság= 9*10=90 cm^2

hasábtérfogata= alap*magasság= 90*15= 1350 cm^3

hasábfelület=2*rombuszterület+az oldallapok(4db)= 2*90+4*10*15= 750cm^2 (ebben nem vagyok teljesen biztos)

2012. jún. 12. 18:55
 3/3 A kérdező kommentje:

Elsőnek:igen ez van odaírva nem is értem

Másodiknak:Köszi

2012. jún. 12. 19:12