2012. jún. 10. 21:32
1/4 anonim válasza:
y_há=C*e^(5x), mivel egyrészt y'-5y=0 alakra hozható és mint ilyen, ez egy elsőrendű, állandó együtthatós, lineáris, homogén DE, így az ismert képlettel (y_há=C*e^(-INT g(x)dx) - ahol g(x) az y szorzója, most éppen +5) ez jön ki; másrészt szeparálható DE, ami ugyanerre a megoldásra vezet.
2/4 A kérdező kommentje:
y_há mit jelent?
2012. jún. 11. 08:34
3/4 anonim válasza:
y alsó index h-val szokás jelölni a homogén egyenlet megoldását.
Nem hmogén esetben először yh-t számolják ki, utána még vannak lépések.
Mivel ez homogén, így yh kiszámolásával véget is ér a feladat, yh a megoldás.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Így most már teljesen tiszta a megoldás!
2012. jún. 11. 11:29