Mi az y' = 5y differenciálegyenlet általános megoldása?


2012. jún. 10. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
y_há=C*e^(5x), mivel egyrészt y'-5y=0 alakra hozható és mint ilyen, ez egy elsőrendű, állandó együtthatós, lineáris, homogén DE, így az ismert képlettel (y_há=C*e^(-INT g(x)dx) - ahol g(x) az y szorzója, most éppen +5) ez jön ki; másrészt szeparálható DE, ami ugyanerre a megoldásra vezet.
2012. jún. 10. 21:41
 2/4 A kérdező kommentje:
y_há mit jelent?
2012. jún. 11. 08:34
 3/4 anonim ***** válasza:

y alsó index h-val szokás jelölni a homogén egyenlet megoldását.

Nem hmogén esetben először yh-t számolják ki, utána még vannak lépések.

Mivel ez homogén, így yh kiszámolásával véget is ér a feladat, yh a megoldás.

2012. jún. 11. 10:47
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Így most már teljesen tiszta a megoldás!
2012. jún. 11. 11:29