Három kockát feldobnak egyszerre. Hány olyan dobás lehetséges, amelyben az összeg 15 és mi a valószínűsége, hogy a dobott számok összege nem 15?

2012. jún. 9. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:

15 lesz az eredmény:

5+5+5: 1 eset

3+6+6: 3 eset (3 féle sorrendbe lehet tenni ezt a számot)

4+5+6: 6 eset (6 féle sorrendbe lehet tenni ezt a 3 számot)


Vagyis 10 esetben lesz 15 az összeg.

Összes eset: 6^3=216


Nem lesz 15 az összeg: 206 esetben.


P=206/216=0,9537

2012. jún. 9. 19:40