Magát a feladatot értem , csak hiányoznak az alapok, ezért nem tudom ,hogy hogy jött ki abból ,hogy 0,005 :/
2012. jún. 8. 17:38
1/2 anonim válasza:
Mindkét oldalból kivonsz 0,99-et
0,01-(1-e^(-L*2))=0 /zárójeles tagot átviszed
0,01=1-e^(-L*2) /kivonsz 0,01-et, hatványt átviszed
e^(-L*2)=0,99 /mindkét oldal természetes alapú logaritmusát kell venni,
-L*2=ln 0,99 /ln 0,99-et beütöd a számológépbe
-L*2=-0,01
L=0,005
Szóval rendezgetem, míg egyik oldalon csak e^ marad.
Utána mindkét oldal logaritmusát veszed.
Innen kifejezed L-t
2/2 A kérdező kommentje:
De jó! Köszönöm szépen! :)
2012. jún. 9. 13:56