Segítség! Mi a következő lépés az aláhúzott rész után?


[link]


Magát a feladatot értem , csak hiányoznak az alapok, ezért nem tudom ,hogy hogy jött ki abból ,hogy 0,005 :/


2012. jún. 8. 17:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Mindkét oldalból kivonsz 0,99-et


0,01-(1-e^(-L*2))=0 /zárójeles tagot átviszed


0,01=1-e^(-L*2) /kivonsz 0,01-et, hatványt átviszed


e^(-L*2)=0,99 /mindkét oldal természetes alapú logaritmusát kell venni,


-L*2=ln 0,99 /ln 0,99-et beütöd a számológépbe

-L*2=-0,01

L=0,005



Szóval rendezgetem, míg egyik oldalon csak e^ marad.

Utána mindkét oldal logaritmusát veszed.

Innen kifejezed L-t

2012. jún. 8. 19:40
 2/2 A kérdező kommentje:
De jó! Köszönöm szépen! :)
2012. jún. 9. 13:56