Régóta gondolkodom rajta de nem jövök rá. Mi a megoldás? (Matekos kérdés, lent)

Egy árus kétkarú mérleget használ az árui megmérésére. Van egy 40 kilós köve, amit egyszer leejtett és 4 részre esett. Szerencsére ez a 4 rész egész kiló tömegűek lettek. Ezzel a 4 résszel meg tud mérni 1-40 kilóig bármilyen nehéz árut. Milyen nehezek a darabok?

2012. ápr. 18. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:

itt valami nem stimmel.

tegyük fel h a 4 közül az egyik darab 5 kilós. de azzal 39 kilót nem lehet megmérni (mivel a maradék 3 kő 35 kilós együtt).

ez lehetetlen.

2012. ápr. 18. 20:19
 2/10 A kérdező kommentje:
De lehet. Nem muszáj minden súlyt a 2 karú mérleg egyik felére rakni. 1 kilót pl úgy is le lehet mérni, hogy az egyik oldalon van egy 8 kilós, a másikon meg egy 7 kilós...
2012. ápr. 18. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
1 3 6 30
2012. ápr. 18. 20:35
 4/10 anonim ***** válasza:
vagy mégsem :D
2012. ápr. 18. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:

11 kiló hogy jön ki ebből?


1,3 mindenképp kell.

(39-et nem tudsz kimérni 1-es nélkül, 38-hoz meg vagy 2 vagy 3 kell, és a 3 jobb)

2012. ápr. 18. 20:37
 6/10 anonim ***** válasza:
1,3,9,27 jónak tűnik.
2012. ápr. 18. 20:39
 7/10 anonim ***** válasza:
3 6 11 20
2012. ápr. 18. 20:40
 8/10 BKRS ***** válasza:

Szerintem ez egy megoldas: 6,7,9,18

1+6=7

2+7=9

3+6=9

4+18=6+7+9

5+6+7=18

6=6

7=7

8+7=6+9

9=9

10 +9+6 = 18+7

11 +7 = 18

12+6=18

stb...

2012. ápr. 18. 20:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy megoldas: 6,7,9,18


Ha nincs benne 1-es hogy méred ki a 39-et?

Szerintem sehogy.


De, amit írtam, azzal bármelyiket ki lehet mérni.


Mégegyszer:

1,3,9,27

2012. ápr. 18. 20:50
 10/10 BKRS ***** válasza:
Fenyeshomloku Ifjutitan valasza tetszik legjobban, azt a legkonnyebb bizonyitani, hogy minden lehetseges eredmenyt ki lehet hozni, nem kell minden egyes erteket kieroltetni...
2012. ápr. 18. 20:53