Egy árus kétkarú mérleget használ az árui megmérésére. Van egy 40 kilós köve, amit egyszer leejtett és 4 részre esett. Szerencsére ez a 4 rész egész kiló tömegűek lettek. Ezzel a 4 résszel meg tud mérni 1-40 kilóig bármilyen nehéz árut. Milyen nehezek a darabok?2012. ápr. 18. 20:15
1/10 anonim válasza:
itt valami nem stimmel.
tegyük fel h a 4 közül az egyik darab 5 kilós. de azzal 39 kilót nem lehet megmérni (mivel a maradék 3 kő 35 kilós együtt).
ez lehetetlen.
2/10 A kérdező kommentje:
De lehet. Nem muszáj minden súlyt a 2 karú mérleg egyik felére rakni. 1 kilót pl úgy is le lehet mérni, hogy az egyik oldalon van egy 8 kilós, a másikon meg egy 7 kilós...
2012. ápr. 18. 20:24
5/10 anonim válasza:
11 kiló hogy jön ki ebből?
1,3 mindenképp kell.
(39-et nem tudsz kimérni 1-es nélkül, 38-hoz meg vagy 2 vagy 3 kell, és a 3 jobb)
8/10 BKRS válasza:
Szerintem ez egy megoldas: 6,7,9,18
1+6=7
2+7=9
3+6=9
4+18=6+7+9
5+6+7=18
6=6
7=7
8+7=6+9
9=9
10 +9+6 = 18+7
11 +7 = 18
12+6=18
stb...
9/10 anonim válasza:
Szerintem ez egy megoldas: 6,7,9,18
Ha nincs benne 1-es hogy méred ki a 39-et?
Szerintem sehogy.
De, amit írtam, azzal bármelyiket ki lehet mérni.
Mégegyszer:
1,3,9,27
10/10 BKRS válasza:
Fenyeshomloku Ifjutitan valasza tetszik legjobban, azt a legkonnyebb bizonyitani, hogy minden lehetseges eredmenyt ki lehet hozni, nem kell minden egyes erteket kieroltetni...