Egy 300 Ft-ot felváltunk 10 és 20 Forintosokra. Hány db-ot kapunk mindegyikből, ha összesen 18 db pénzdarabot kaptunk vissza!
Fontos lenne, előre is köszönöm! :)
2012. jún. 7. 15:48
1/4 anonim válasza:
hát nem tudom .. ha jozan paraszt észel gondolkozol akkor
12DB 20ft =240 ft
6Db 10 ft =60 ft
--------------------------
18Db érme 300ft
2/4 A kérdező kommentje:
Igen köszi de muszáj lenne egyenlettel :/
2012. jún. 7. 16:04
3/4 anonim válasza:
Legyen
T - a tízesek
H - a húszasok szám
N = T + H = 18 - az érmék darabszámának összege
Ö = 300 - az érmék összértéke
T, H = ?
Két egyenlet írható fel
T + H = 18
10T + 20H = 300
Az elsőt 10-zel szorozva
10T + 10H = 180
10T + 20H = 300
A másodikból kivonva az elsőt
10H = 120
ebből
H = 12
=====
így a tízesek száma
T = 18 - H
T = 6
=====
tehát 6 db tízes és 12 db húszas érmét kaptunk.
Ellenőrzés
6*10 + 12*20 = 300
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2012. jún. 7. 21:59