Matek! Szöveges egyenlet, valaki segítene?


Egy 300 Ft-ot felváltunk 10 és 20 Forintosokra. Hány db-ot kapunk mindegyikből, ha összesen 18 db pénzdarabot kaptunk vissza!

Fontos lenne, előre is köszönöm! :)



2012. jún. 7. 15:48
 1/4 anonim válasza:

hát nem tudom .. ha jozan paraszt észel gondolkozol akkor


12DB 20ft =240 ft

6Db 10 ft =60 ft

--------------------------

18Db érme 300ft

2012. jún. 7. 15:53
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen köszi de muszáj lenne egyenlettel :/
2012. jún. 7. 16:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Legyen

T - a tízesek

H - a húszasok szám

N = T + H = 18 - az érmék darabszámának összege

Ö = 300 - az érmék összértéke

T, H = ?


Két egyenlet írható fel

T + H = 18

10T + 20H = 300


Az elsőt 10-zel szorozva


10T + 10H = 180

10T + 20H = 300


A másodikból kivonva az elsőt

10H = 120

ebből

H = 12

=====

így a tízesek száma

T = 18 - H

T = 6

=====


tehát 6 db tízes és 12 db húszas érmét kaptunk.


Ellenőrzés

6*10 + 12*20 = 300

2012. jún. 7. 16:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2012. jún. 7. 21:59