Szöveges egyenlet megoldása? De lehetőleg egy változósra.

Háromszög alakú kert egyik oldala a másik oldalának a 3/4 része, és a harmadik oldal 4/5-e.Kerület=102m. Mekkorák az oldalak?
2012. jún. 3. 10:40
 1/1 Silber ***** válasza:

Referencia oldal: x

Másik oldal: 4/3x

Harmadik oldal: 5/4x

Kerület: x+3/4x+4/5x=x(1+3/4+4/5)=102

Ebből x=40 m

2012. jún. 3. 12:06