Háromszög alakú kert egyik oldala a másik oldalának a 3/4 része, és a harmadik oldal 4/5-e.Kerület=102m. Mekkorák az oldalak?2012. jún. 3. 10:40
1/1 Silber válasza:
Referencia oldal: x
Másik oldal: 4/3x
Harmadik oldal: 5/4x
Kerület: x+3/4x+4/5x=x(1+3/4+4/5)=102
Ebből x=40 m