Az x^+y^-2x+2y-7=0 egyenletű kör melyik pontja van egyenlő távolságra az A (-4;-3) ÉS A B (2;-9) pontoktól?

2012. jún. 6. 23:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nyilván az, amelyik a két pont szakaszfelező merőlegesén fekszik. Egyenes normálvektoros egyenlete a felezőponton át, másodfokú egyenletrendszer a körrel.
2012. jún. 6. 23:54
 2/14 anonim ***** válasza:

én úgy csináltam vna meg, h a két pontra felveszek egy szakaszt, annak megkeresem a felezőpontját, és arra a ponton felállítok egy az eredeti szakaszra való merőleges egyenest, és annak veszem az egyenletrendszerét a körrel való egyenlettel, de arra a diszkrimináns kisebb lett mint 0, szal vagy nincs ilyen pont, vagy elszámoltam vmit, vagy másképp kell megoldani...

ha tod a megoldást írjál már pls :D

2012. jún. 6. 23:55
 3/14 anonim ***** válasza:
Második: ha teljes négyzetté kiegészíted, akkor tudod ábrázolni a kört, és akkor látod a papíron, hogy kell-e lennie metszéspontnak. Még az is lehet, hogy tényleg nincs.
2012. jún. 7. 00:04
 4/14 anonim ***** válasza:

hát vmit elszámoltam :D (második vok)

ábrázolva P1(1;-4) P2(4;-1) jött ki (ha jól ábrázoltam xd)

2012. jún. 7. 00:13
 5/14 A kérdező kommentje:
Nagyon régen érettségiztem szóval ez igy kínai volt nekem :S nem tudná esetleg valaki levezetni nekem?köszönöm
2012. jún. 7. 00:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Próbálj először rajzolni egy kört meg rajta kívül két pontot, és vonalzóval megrajzolni hozzájuk a szakaszfelező merőlegest, az segíteni fog megérteni.
2012. jún. 7. 01:08
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindenki nagyon jól igyekezett segíteni. Nagyon igaz, hogy közben rajzolni kell (érdemes):

[link]

2012. jún. 7. 09:44
 8/14 anonim ***** válasza:

Elnézést, az előző linken szereplő rajz hibás!

Itt van a jó változat:

[link]

2012. jún. 7. 09:51
 9/14 anonim ***** válasza:
Ezzel a "megoldással" csak az a probléma, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a szakaszfelező merőleges metszi a kört.
2012. jún. 7. 18:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Olyan C=(x,y) pontot keresünk, melyre teljesül:


1, x^2+y^2-2x+2y-7=0

2, d(A,C)=d(B,C), azaz:


sqrt((x+4)^2+(y+3)^2)=sqrt((x-2)^2+(y+9)^2)


(x+4)^2+(y+3)^2=(x-2)^2+(y+9)^2

x^2+8x+16+y^2+6y+9=x^2-4x+4+y^2+18y+81

12x-12y-60=0

x-y-5=0


y=x-5


1,-be beírva:


x^2+(x-5)^2-2x+2(x-5)-7=0

x^2+x^2-10x+25-2x+2x-10-7=0

2x^2-10x+8=0

x^2-5x+4=0

(x-1)(x-4)=0


1.mo x=1, y=-4

2.mo x=4, y=-1

2012. jún. 7. 18:31
1 2