Írja fel prímhatványok szorzataként a következő számot!:24²*42³*12²*28*18³
2009. júl. 2. 10:34
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen felbontod a szorzat tagjait prímtényezőkre (vagyis hogy mindegyiket úgy átalakítod, hogy legkisebb tagokat szerepeljenek). Na, ezt nem sikerült teljesen érthetően leírnom, inkább megmutatom az első taggal:

24^2=24*24=12*2*12*2=(4*3*2)*(4*3*2)=(2*2*3*2)*(2*2*3*2)


A zárójelek elhagyhatók, csak a könnyebb áttekinthetőség miatt írtam. Ezt eljátszod az összes taggal, és összeszorzod az újonnan kapott tagokat. (Persze ez elég fapados megoldás, de szerintem a legkönnyebb megérteni)

2009. júl. 2. 10:52