9Edikes matek házimeredményei?


(a+3)2-(3a+1)2=

(a+3)2-(3-a)2=


a kettes számok négyzetre emelést jelölnek


Válaszokat előre is köszönöm


2011. nov. 4. 12:19
 1/1 BKRS ***** válasza:

A^2 - B^2 = (A+B)(A-B) osszefuggest kell hasznalni ha szorzatta akarod irni:

(a+3)^2 - (3a+1)^2 = (4a+4)(-2a+2)= 4(a+1)*2(1-a)=8(1+a)(1-a)

(a+3)^2 - (3-a)^2 = 2a*6 = 12a


Ha meg ki akarod fejteni, akkor a masodik az igy is megvan,

az elso meg (A+B)^2 = A^2 +2AB + B^2 osszefuggessel, vagy cak folytatva amit irtam:

(a+3)^2 - (3a+1)^2 = 8(1+a)(1-a)= 8 - 8a^2

2011. nov. 4. 15:48