Hogyan kell teljes négyzetté alakítani?

x^2+4x+4=0
2012. jún. 4. 21:36
 1/5 A kérdező kommentje:

4. Oldjuk meg teljes négyzetes kifejezéssé alakítással a következő egyenleteket!


Szóval ez a feladat és az a pontja fent van, ha valaki levezetné meg tudnám csinálni a többit.

2012. jún. 4. 21:39
 2/5 anonim ***** válasza:

(x+2)a négyzeten=0 :D

x=-2 mert x+2=0

2012. jún. 4. 21:40
 3/5 A kérdező kommentje:
de az csak x^2 meg 4 ha felbontod a zárójelet
2012. jún. 4. 21:52
 4/5 anonim ***** válasza:

nem mert az alap képlet az ez :

a négyzet+2ab+b négyzet=(a+b)négyzet

EZÉRT NEM ÉRTED

MEG KELLETT VOlNA TANULNI AZ ALAP KÉPLETET

1. voltam

2012. jún. 4. 22:17
 5/5 A kérdező kommentje:
hát igen kellett volna...
2012. jún. 4. 22:18