x^2+4x+4=02012. jún. 4. 21:36
1/5 A kérdező kommentje:
4. Oldjuk meg teljes négyzetes kifejezéssé alakítással a következő egyenleteket!
Szóval ez a feladat és az a pontja fent van, ha valaki levezetné meg tudnám csinálni a többit.
2012. jún. 4. 21:39
2/5 anonim válasza:
(x+2)a négyzeten=0 :D
x=-2 mert x+2=0
3/5 A kérdező kommentje:
de az csak x^2 meg 4 ha felbontod a zárójelet
2012. jún. 4. 21:52
4/5 anonim válasza:
nem mert az alap képlet az ez :
a négyzet+2ab+b négyzet=(a+b)négyzet
EZÉRT NEM ÉRTED
MEG KELLETT VOlNA TANULNI AZ ALAP KÉPLETET
1. voltam
5/5 A kérdező kommentje:
hát igen kellett volna...
2012. jún. 4. 22:18