Hogy kell teljes négyzetté alakítani? -2x^2-4x+6

2012. ápr. 9. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

-2-őt kiemelsz (Általánosságban az x^2-es tag együtthatóját)


-2*(x^2+2*x-3)


belül olyat látsz, hogy x^2+2*x ebből kell négyzetet csinálni ez (x+1)^2-1 lesz


-2*[(x+1)^2-4)=-2*(x+1)^2+8 így kell teljes négyzetté alakítani az ilyen kifejezéseket.

2012. ápr. 9. 13:53
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,^^
2012. ápr. 9. 13:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja amúgy, 1. lépésben amikor kielemed az együtthatót persze elég csak az x-es tagokból:


-2x^2-4x+6=-2*(x^2+2*x)+6


Belül megcsinálod a négyzete

-2*[(x+1)^2-1]+6


Aztán a benn lévő fölös szám kivihető szintén

-2*(x+1)^2+8

2012. ápr. 9. 14:04