pl.: 2x^2 + 12x + 16
nagyon megköszönném.
2010. nov. 20. 15:27
1/3 anonim válasza:
Ebben az esetben először le kell osztanod 2-vel, hogy egy x^2-ed legyen csak. Azaz
2*(x^2+6x+8).
Ezután belegondolsz, hogy is néz ki egy teljes négyzet:
(a+b)^2=a^2+2ab+b^2.
Tehát a 6-ot leosztva kettővel megkapod a második tagot, 'b'-t:
2*(x+3)^2 - de ez még nyilván nem lesz jó, hiszen ez nem egyenlő az eredetivel:
2*(x+3)^2= 2x^2+12x+18,
le kell vonni még belőle kettőt:
2*(x+3)^2-2= 2x^2+12x+16
2/3 anonim válasza:
Mármint értelemszerűen nem leosztásra gondoltam, hanem kiemelésre :D
3/3 A kérdező kommentje:
értemostmár :) nagyon köszönööm :D ment a pont !!!
2010. nov. 20. 18:12