Segítenétek kiszámolni?
Hello!
Kör egyenlete:
(x-3)^2+(y+4)^2=25
Egyenes egyenlete:
7x+y=-8
Először kifejezem az egyenes egyenletéből az y-t.
y=(-7x-8)
aztán?
2012. máj. 27. 10:00
1/3 anonim válasza:
Beírod a kör egyenletébe:
(x-3)^2+(-7x-8+4)^2=25
(x-3)^2+(-7x-4)^2=25
Elvégzed a négyzetre emelést.
x^2-6x+9+49x^2+56x+16=25
Rendezed:
50x^2+50x=0 /osztva 50-el
x^2+x=0 /x kiemelhető
x(x+1)=0
Ez akkor teljesül, ha
x=0 y=(-7x-8) =-8
VAGY
x=-1, y=(-7x-8) =-1
2/3 A kérdező kommentje:
köszi, de te az 56x-et hogy kaptad?
2012. máj. 27. 13:29
3/3 anonim válasza:
Ezt kell négyzetre emelni: (-7x-4)
Első tag négyzete: (-7x)*(-7x)=49x^2
Kétszeres szorzat: 2*(-7x)*(-4)=56x
Másodig tag négyzete: (-4)*(-4)=16