Segítenétek kiszámolni?


Hello!

Kör egyenlete:

(x-3)^2+(y+4)^2=25


Egyenes egyenlete:

7x+y=-8


Először kifejezem az egyenes egyenletéből az y-t.

y=(-7x-8)


aztán?


2012. máj. 27. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Beírod a kör egyenletébe:

(x-3)^2+(-7x-8+4)^2=25

(x-3)^2+(-7x-4)^2=25


Elvégzed a négyzetre emelést.


x^2-6x+9+49x^2+56x+16=25


Rendezed:

50x^2+50x=0 /osztva 50-el

x^2+x=0 /x kiemelhető

x(x+1)=0


Ez akkor teljesül, ha

x=0 y=(-7x-8) =-8

VAGY

x=-1, y=(-7x-8) =-1

2012. máj. 27. 10:12
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi, de te az 56x-et hogy kaptad?
2012. máj. 27. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt kell négyzetre emelni: (-7x-4)


Első tag négyzete: (-7x)*(-7x)=49x^2

Kétszeres szorzat: 2*(-7x)*(-4)=56x

Másodig tag négyzete: (-4)*(-4)=16

2012. máj. 27. 13:46