Két azonos tömegű gömb középpontja közötti távolság 100 m. A közöttük ható vonzóerő 9,81•10-3 (-3-on). Mekkora agömbök tömege?
Ha lehet, leírnátok a képleteket is?
2012. máj. 26. 12:50
1/1 anonim válasza:
F_grav=G*m1*m2/(r^2)
G állandó: 6,67*10^(-11) (Mértékegység ott a wikin.)
Beírod az adatokat:
9,81*10^(-3)=6,67*10^(-11)*[m^2]/(100*100)
Egyedül az m ismeretlen.
Át kell szorozni a nevezővel:
98,1=6,67*10^(-11)*[m^2] /elosztani G-vel
1470764617691=m^2 /gyökvonás
m=1.212.750 kg
Vagyis a testek 1,2 millió kilósak kb.