Két azonos tömegű gömb középpontja közötti távolság 100 m. A közöttük ható vonzóerő 9,81•10-3 (-3-on). Mekkora agömbök tömege?


Ha lehet, leírnátok a képleteket is?



2012. máj. 26. 12:50
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

[link]


F_grav=G*m1*m2/(r^2)


G állandó: 6,67*10^(-11) (Mértékegység ott a wikin.)


Beírod az adatokat:

9,81*10^(-3)=6,67*10^(-11)*[m^2]/(100*100)


Egyedül az m ismeretlen.

Át kell szorozni a nevezővel:

98,1=6,67*10^(-11)*[m^2] /elosztani G-vel


1470764617691=m^2 /gyökvonás


m=1.212.750 kg


Vagyis a testek 1,2 millió kilósak kb.

2012. máj. 26. 13:17