Adott az (x+2) 2+ (y-3) 2=25 Hol metszi a kör az y tengelyt? D, Írja fel az A (2:0) pontbeli érintő egyenletét! 2, Írja fel az A (-6, -7), B (8,1) és C (4,3) pontokon átmenő kör egyenletét!

2012. máj. 21. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:

(x+2)^2+ (y-3)^2=25

x=0 (ez az y tengely egyenlete)

behelyettesítve:


2^2+(y-3)^2=25

4+y^2-6y+9=25

y^2-6y-12=0


megoldóképlettel a két gyök:

7,58 és -1,58


M(0;7,58)

M(0;-1,58)

2012. máj. 21. 17:32
 2/3 anonim ***** válasza:

"(x+2)^2+ (y-3)^2=25

x=0 (ez az y tengely egyenlete)

behelyettesítve:


2^2+(y-3)^2=25 "


Ezután nem kell elbonyolítani.

(y-3)^2=21


melyik az a szám, aminek a négyzete 21? A gyök(21) és -gyök(21)


y-3=gyök(21)

y=3+gyök(21)


y-3=-gyök(21)

y=3-gyök(21)


-------------------

A kör középpontja (-2,3)


OA sugár merőleges az érintőre.

Vagyis OA lesz az egyenes normálvektora

n(4,-3)


A normálvektoros képlet szerint:

4x-3y=8

-------------


Egy háromszög körülírható körét kell megkeresni.


A körülírható kör középpontja az OLDALFELEZŐ merőlegesek metszéspontja.


Meg kell határozni AB felezőpontját. Ezen megy át az az egyenes, aminek a normálvektora AB.

Ugyanígy kiszámolod egy másik oldalra.


A két egyenes metszéspontja a középpont O.


OA távolság pedig a sugár.

2012. máj. 21. 17:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 21. 18:01