Log22 x+log2 x-2=0 Hogyan kell megoldani ezt az egyenletet?

2012. máj. 19. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Felteszem, hogy log(2,2x)-log(2,x-2)=0-t akartál írni.

Ez esetben

log(2,2x)-log(2,x-2)=0

log(2,2x)=log(2,x-2)

2x=x-2

2/x=-1

x=-2

2012. máj. 19. 21:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Tényleg ezt akartad írni?

És akkor mi az egyenlet megoldása? (Eredeti egyenletbe helyettesítve...)

2012. máj. 19. 22:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy log²(2,x)-log(2,x-2)=0 lenne a feladat, de ha ábrázolod függvényen láthatod, hogy a log²(2,x) mindig a log(2,x-2) felett lesz.
2012. máj. 19. 22:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Hihetetlen bazzeg, hogy egy senki nem tud egy kib*szott matek egyenletet rendesen leírni...

Így aztán ha akar sem tud segíteni az ember, de ezek után akar a franc...

2012. máj. 20. 00:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a kérdezőt nem is érdekli, csak arra vár, hogy valaki leírja a megoldást, aztán majd talán lemásolja a füzetbe.
2012. máj. 20. 14:11