2012. máj. 19. 21:30
1/5 anonim válasza:
Felteszem, hogy log(2,2x)-log(2,x-2)=0-t akartál írni.
Ez esetben
log(2,2x)-log(2,x-2)=0
log(2,2x)=log(2,x-2)
2x=x-2
2/x=-1
x=-2
2/5 anonim válasza:
Kérdező!
Tényleg ezt akartad írni?
És akkor mi az egyenlet megoldása? (Eredeti egyenletbe helyettesítve...)
3/5 anonim válasza:
Kétlem, hogy log²(2,x)-log(2,x-2)=0 lenne a feladat, de ha ábrázolod függvényen láthatod, hogy a log²(2,x) mindig a log(2,x-2) felett lesz.
4/5 anonim válasza:
Hihetetlen bazzeg, hogy egy senki nem tud egy kib*szott matek egyenletet rendesen leírni...
Így aztán ha akar sem tud segíteni az ember, de ezek után akar a franc...
5/5 anonim válasza:
Az a baj, hogy a kérdezőt nem is érdekli, csak arra vár, hogy valaki leírja a megoldást, aztán majd talán lemásolja a füzetbe.