Mivel osszak vagy szorozzak? 1/x+1=21 Mit "vigyek át" a másik oldalra?


2012. máj. 20. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:

1/x+1=21

1/x=20 (-1)

2012. máj. 20. 15:11
 2/8 anonim ***** válasza:
be kell szorozni x+1-el
2012. máj. 20. 15:12
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :]
2012. máj. 20. 15:12
 4/8 anonim ***** válasza:
hoppá, ez két értelmű!:D
2012. máj. 20. 15:12
 5/8 anonim ***** válasza:

ha direkt nem zárójelezett a kérdező, akkor 1/x=20 -> 20x=1 ->x=1/20

ha csak elnézte a zárójelezést akkor 1/(x+1)=21 ->21(x+1)=1 ->21x=-20 ->x=-20/21

2012. máj. 20. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:

az x+1 a nevezőben van, vagy csak az x ?


ha több tagot akarsz jelölni, legközelebb ne hagyd le a zárójelet.

2012. máj. 20. 15:39
 7/8 A kérdező kommentje:
nem volt zárjójel
2012. máj. 20. 16:13
 8/8 DiánaV válasza:

1/x+1=21

1/x=21-1

1/x=20

1/x=20/1

1*1=20x

1=20x

1/20=x

0,1/2=x

0,05=x

eredmény : 0,05=x

sok sikert!!!

2012. jún. 1. 12:02