2012. máj. 20. 15:09
3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :]
2012. máj. 20. 15:12
5/8 anonim válasza:
ha direkt nem zárójelezett a kérdező, akkor 1/x=20 -> 20x=1 ->x=1/20
ha csak elnézte a zárójelezést akkor 1/(x+1)=21 ->21(x+1)=1 ->21x=-20 ->x=-20/21
6/8 anonim válasza:
az x+1 a nevezőben van, vagy csak az x ?
ha több tagot akarsz jelölni, legközelebb ne hagyd le a zárójelet.
7/8 A kérdező kommentje:
nem volt zárjójel
2012. máj. 20. 16:13
8/8 DiánaV válasza:
1/x+1=21
1/x=21-1
1/x=20
1/x=20/1
1*1=20x
1=20x
1/20=x
0,1/2=x
0,05=x
eredmény : 0,05=x
sok sikert!!!