2012. máj. 16. 19:58
3/5 anonim válasza:
Biztos nem jó az eredmény!
Szerintem 87,5 kg a megoldás.
4/5 anonim válasza:
Láttál te már gémeskutat közelről?
Amiről te beszélsz az a gémeskút gémje.
5/5 anonim válasza:
200/(4+6) = 200/10 = 20 kg a gémnek egy 1 méteres darabja
Az egyik oldalon a forgatónyomaték:
25*g*6 + (6*20)*g*6/2
A másik oldalon a fogatónyomaték:
m*g*4 + (4*20)*g*4/2
25*g*6 + (6*20)*g*6/2 = m*g*4 + (4*20)*g*4/2
25*6 + (6*20)*6/2 = m*4 + (4*20)*4/2
150 + 360 = m*4 + 160
m*4 = 350
m = 350/4 = 87,5 kg
A # 3 válaszoló eredménye a jó.