S. O. S még egy fizika . van egy 200 kg-os gémeskút. Egyik fele 4, a másik 6 m hosszú. Hosszabik felén vödör van, amelynek tömege a vízzel 25 kg. Mekkora koloncot rögzítettek a másik végére ha vízszintesen pont egyensúlyban van?

2012. máj. 16. 19:58
 1/5 anonim válasza:
25:6x x*4 egyenlő :y
2012. máj. 16. 20:24
 2/5 anonim válasza:

rosszul írtam.


25:6=4 4*4=16

2012. máj. 16. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos nem jó az eredmény!

Szerintem 87,5 kg a megoldás.

2012. máj. 16. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Láttál te már gémeskutat közelről?

Amiről te beszélsz az a gémeskút gémje.

2012. máj. 16. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:

200/(4+6) = 200/10 = 20 kg a gémnek egy 1 méteres darabja


Az egyik oldalon a forgatónyomaték:


25*g*6 + (6*20)*g*6/2


A másik oldalon a fogatónyomaték:


m*g*4 + (4*20)*g*4/2


25*g*6 + (6*20)*g*6/2 = m*g*4 + (4*20)*g*4/2


25*6 + (6*20)*6/2 = m*4 + (4*20)*4/2


150 + 360 = m*4 + 160


m*4 = 350


m = 350/4 = 87,5 kg


A # 3 válaszoló eredménye a jó.

2012. máj. 16. 23:09