Fizika feladatok? Aki segít azt felpontozom.


1. Fűrészeléskor egy húzás 40cm elmozdulással jár. A fűrészt 70N nagyságú erővel lehet húzni és 50N nagyságúval tolni. Mennyi a végzett munka egy farönk átvágása közben, ha ahhoz 100 húzásra van szükség?


2. Egy emelődaru 3m hosszú, 1m széles és 10cm vastag tömör betonelemet 5m magasra emel. Mennyi munkát végez a betonelem felemelése közben, ha a beton sűrűsége 2400 kg/m^3


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2012. máj. 20. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Menő remélem ezt làtja a tanár! :)

1, F=70-50=20N

S=l=100*0,4=40m

W=F*s= 20*40=800 J


2 V=abc=0,1*3*1=0,3

h=5m

m= p*V=2400*0,3=720 kg

W=m*g*h=720*10*5=36000 J

2012. máj. 20. 14:24
 2/8 A kérdező kommentje:
El tudnád magyarázni, hogy a 2. feladatban mi az az "abc"?
2012. máj. 20. 14:57
 3/8 anonim válasza:
100%

Az első feladat nem jol lett megoldva.

Helyes:

F1:1db húzás:70N -> 100db húzás=7000N

F2:1db tolás:50N -> 100db tolás=5000N

F1+F2=F

7000N+5000N=12000N


W=F*s

W=12000N*0,4m

W=4800J


UI: a köny hátsó felében benne van ez az eredmény ez a jó:) én is monst csináltam meg:)

2012. máj. 20. 15:47
 4/8 anonim válasza:

amúgy amit az előző ember írt az abc=a*b*c

a térfogatot így számoljuk ki:)

2012. máj. 20. 16:28
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. máj. 20. 16:34
 6/8 anonim válasza:
nincsmit:)
2012. máj. 20. 16:36
 7/8 anonim ***** válasza:

uoops bocsi.

de azért felpontozhatsz ha ugy gondolod :D legalább elgondolkodtatok hogy miért nemjó szóval addig is fizikákztatotk, és ezt az én félregondolásomnak köszönhetitek ti is meg a tanár is XDXDXD

2012. máj. 20. 17:46
 8/8 anonim válasza:
én alapból megoldom a feladatokat hogyha nem is tudpom csak megnézem hogyan kell megcsinálni:D mivel itt fent rosszul volt megcsinálva és ha már rájöttem akkor már beírtam hogy nemjó:D:D
2012. máj. 20. 18:15