Egy iskolai futóversenyen a résztvevők 1/10 része nyert oklevelet. Az oklevéllel kitüntetettek 75 %-a tagja volt a sportkörnek.

Hány sportköri tag vett részt a versenyen, ha a sportkörösök száma a versenyen részvevők 1/8-ad része, és a sportkörösök közül hatan nyertek oklevelet?


Mi a feladat megoldása?


Előre is köszönöm a segítséget!:)



2012. máj. 14. 18:01
 1/1 anonim válasza:

A futók x*1/10-ed része azaz x/10-ed része kapott oklevelet.

Ha az oklevéllel kitüntettek 75%-a azaz 3/4-e volt sportkörös és 6-an kaptak oklevelet, akkor 6*4/3=24/3=8-an kaptak oklevelet.

Tehát 8*10/1=80/1=80-an versenyeztek. 80*1/8=10.

10 sportkörös vett részt a versenyen.:D


Amúgy ez hányadikos feladat?:D

2012. máj. 14. 19:00