Egy iskolai futóversenyen a résztvevők 1/10 része nyert oklevelet. Az oklevéllel kitüntetettek 75 %-a tagja volt a sportkörnek.
Hány sportköri tag vett részt a versenyen, ha a sportkörösök száma a versenyen részvevők 1/8-ad része, és a sportkörösök közül hatan nyertek oklevelet?
Mi a feladat megoldása?
Előre is köszönöm a segítséget!:)
2012. máj. 14. 18:01
1/1 anonim válasza:
A futók x*1/10-ed része azaz x/10-ed része kapott oklevelet.
Ha az oklevéllel kitüntettek 75%-a azaz 3/4-e volt sportkörös és 6-an kaptak oklevelet, akkor 6*4/3=24/3=8-an kaptak oklevelet.
Tehát 8*10/1=80/1=80-an versenyeztek. 80*1/8=10.
10 sportkörös vett részt a versenyen.:D
Amúgy ez hányadikos feladat?:D