Hogyan tudnék a legegyszerűbben átváltani?


Fok, radián.

Radiánból fokba ugye egyszerű! Mert itt a "pi" értéke 180 fok.

De fokból hogyan tudnám legegyszerűbben átváltani a számot radiánba?


2012. máj. 20. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

radián=fok/180*pi


Vagyis fogod a fokot, elosztod 180-al, beszorzod pi-vel.


Visszafelé


fok=radián/pi*180


Vagyis radián osztva pi-vel (3,1415...) szorozva 180.

2012. máj. 20. 13:51
 2/5 A kérdező kommentje:

Na jó, én lehet nagyon hülye vagyok, de nem értem.

Pl.: van 270fok , és hogy jött ki ez az eredmény vagyis hogy számoltam ki, mit osztottam/szoroztam mivel? = [link]

2012. máj. 20. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Ezt tényleg nem érted?

"Vagyis fogod a fokot, elosztod 180-al, beszorzod pi-vel. "


270 elosztom 180-al: 270/180=3/2


Majd EZUTÁN megszorzom pi-vel.


270 fok=3/2*pi

2012. máj. 20. 14:43
 4/5 anonim ***** válasza:
27%

2*π radián = 2*3,14 = 6,28 radián = 360°


fok/180*π = fok/180*3,14 = radián


Pl.:


α = 270°


α = 270°/180°*π = 1,5*3,14 = 4,71 rad (radián)


α = 324°


α = 324°/180°*π = 1,8*3,14 = 5,652 rad (radián)


α = 45°


α = 45°/180°*π = 0,25*3,14 = 0,785 rad


[link]


radián/π*180 = fok


ß = 5 rad


ß = 5/ π*180° = 5/3,14*180° = 1,592357*180° = 286,62° = 286°37'12"


ß = 0,2 rad


ß = 0,2/ π*180° = 0,2/3,14*180° = 0,063694*180° = 11,465° = 11°27'54"

2012. máj. 20. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
negyedik válaszoló : túlbonyolítod , s keveset magyarázol
2016. okt. 20. 01:54