Hogy kell a g/cm3 átváltani mg/ml be?

2011. dec. 20. 17:52
 1/1 bongolo ***** válasza:

1 gramm = 1000 mg (a milli ezredet jelent)

1 liter = 1 dm³ = 10·10·10 cm³ = 1000 cm³

vagyis 1 ml = 1 cm³


1 g / 1 cm³ = 1000 mg / 1 ml

tehát

1 g/cm³ = 1000 mg/ml

2011. dec. 20. 18:34