1.Számítsátok ki, mekkora hőmennyiség szükséges a fürdőkádba engedett 60 liter víz felmelegítéséhez? A bojlerba 15C hőmérsékletű víz folyik be , a fürdőkád csapján pedig 38C hőmérsékletű víz folyik ki.(Természetesen a vezeték és csap felmelegítéséhez is szükséges hő , de minket most csak a víz melegítése érdekel.)
2.Egy 5m x 4m x 3m -es szobában a levegő hőmérséklete 7C-ról 22C-re emelkedik.Mennyi hő szükséges ehhez? Mire fordítódik ez a hőmennyiség? ( a levegő sűrűségét kereken 1,3 kg/köbméternek vehetjük.)
2012. máj. 16. 15:13
1/1 anonim válasza:
1.
m=60kg
delta T= 38-15=23C
c=4200 J/kgC
Q=?
Q= c.m.delta T
= 4200*60*23=5796 kJ
2
V=5*4*3=60m3
delta T = 22-7= 15C
ró= 1,3 kg/m3
Q=?
ró= m/V----> m=ró*V --> 1,3*60 = 78 kg