Fizika. Érti valaki? Ha igen akkor leírná h hogy kell megoldani?


1.Számítsátok ki, mekkora hőmennyiség szükséges a fürdőkádba engedett 60 liter víz felmelegítéséhez? A bojlerba 15C hőmérsékletű víz folyik be , a fürdőkád csapján pedig 38C hőmérsékletű víz folyik ki.(Természetesen a vezeték és csap felmelegítéséhez is szükséges hő , de minket most csak a víz melegítése érdekel.)


2.Egy 5m x 4m x 3m -es szobában a levegő hőmérséklete 7C-ról 22C-re emelkedik.Mennyi hő szükséges ehhez? Mire fordítódik ez a hőmennyiség? ( a levegő sűrűségét kereken 1,3 kg/köbméternek vehetjük.)



2012. máj. 16. 15:13
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

m=60kg

delta T= 38-15=23C

c=4200 J/kgC

Q=?


Q= c.m.delta T

= 4200*60*23=5796 kJ


2

V=5*4*3=60m3

delta T = 22-7= 15C

ró= 1,3 kg/m3

Q=?

ró= m/V----> m=ró*V --> 1,3*60 = 78 kg

2012. máj. 16. 15:56