4x-6y+15=0 és az 5x+4y+13=0 egyenletből mi lesz? Vki letudja nekem vezetni?

2012. máj. 15. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a másodikat beszorzod másféllel, akkor ott 6y lesz, és a két egyenlet összeadásával y kiesik.


4x-6y+15=0

7,5x+6y+19,5=0


11,5x+34,5=0

x=-34,5/11,5=-3


6y=4x+15=4*(-3)+15=3


y=1/2


Ez a megoldás.

2012. máj. 15. 15:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. máj. 15. 15:47