2012. máj. 15. 15:09
1/2 anonim válasza:
Ha a másodikat beszorzod másféllel, akkor ott 6y lesz, és a két egyenlet összeadásával y kiesik.
4x-6y+15=0
7,5x+6y+19,5=0
11,5x+34,5=0
x=-34,5/11,5=-3
6y=4x+15=4*(-3)+15=3
y=1/2
Ez a megoldás.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. máj. 15. 15:47