Le tudnátok vezetni ezeket?


3(x-3)+4=x-15


5-3x>+7


2x/8-3x-2/2=1-x/4 A / alatt törtvonalat értek. Előre is köszi!


2012. márc. 18. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:

3(x-3)+4=x-15

3x-9+4=x-15

2x-5=-15

2x=-10

x=-5


5-3x>7

-3x>2

x<-2/3

2012. márc. 18. 16:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Az utolsót zárójelezd kérlek, mert nem egyértelmű
2012. márc. 18. 16:49
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. márc. 18. 17:06