3(x-3)+4=x-15
5-3x>+7
2x/8-3x-2/2=1-x/4 A / alatt törtvonalat értek. Előre is köszi!
2012. márc. 18. 16:23
1/3 anonim válasza:
3(x-3)+4=x-15
3x-9+4=x-15
2x-5=-15
2x=-10
x=-5
5-3x>7
-3x>2
x<-2/3
2/3 anonim válasza:
Az utolsót zárójelezd kérlek, mert nem egyértelmű
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. márc. 18. 17:06