Hogyan kell ezeket megoldani?


1.A szünidőben András, Berci és Csaba összesen 28000 forintot kerestek. András kétszer annyit keresett, mint Berci és négyszer annyit, mint Csaba. Hány forintot keresett Berci?

2.Egy egérpopulációban az egerek 25%-a fehér, 75%-a fekete. A fehér egerek 50%-a, a feketéknek pedig 20%-a kékszemű. Hány egér él ebben a populációban, ha 99 egérnek kék a szeme?

3.Tíz különböző pozitív egész szám átlaga 10. Legfeljebb milyen nagy lehet a tíz szám közül a legnagyobb?


2012. márc. 18. 13:33
 1/6 A kérdező kommentje:

4.Drake kapitány főszakácsa éppen azt jelentette, hogy a hajón 60 napra elegendő élelem van, amikor hajótöröttekre akadtak. Miután mind a 30 túlélőt kihalászták a tengerből, a szakács jelezte, hogy így csak 50 napig tart ki az élelmiszer-készlet. Hányan utaztak a hajón a hajótöröttek felvétele előtt?

5.Kanada kétnyelvű ország. Az emberek 85%-a beszél angolul, 75%-a pedig franciául. Az em­berek hány %-a beszéli mindkét hivatalos nyelvet, ha legalább az egyiket minden lakos beszéli?

2012. márc. 18. 13:45
 2/6 vurugya béla ***** válasza:

3) a számok összege 100. Akkor a legnagyobb a számok legnagyobbika, ha a többi szám összege a lehető legkisebb. Ez a "lehető legkisebb" érték az 1+2+3+4+5+6+7+8+9=45.

Így a legnagyobb szám legfeljebb 55.

2012. márc. 18. 14:43
 3/6 vurugya béla ***** válasza:

4. A létszám és a készlet kitartásának ideje (napok száma) fordítottan arányos. Legyen x a hajósok létszáma. Ekkor 60x=50(x+30)

Ebből x=150, ennyien voltak a hajón.

2012. márc. 18. 14:46
 4/6 anonim ***** válasza:

a+b+c=28000

a=2b

a=4c


a+a/2+a/4=28000

(4a+2a+a)/4=28000

7a=112000

a=16000

a=2b=> b=8000

a=4c=> c=4000


16000+8000+4000=28000

2012. márc. 18. 14:48
 5/6 vurugya béla ***** válasza:
Bocs, nem írtam le, hogy fordított arányosságban levő mennyiségek összetartozó értékeinek szorzata mindig ugyanannyi, ezért igaz az egyenletem.
2012. márc. 18. 14:48
 6/6 anonim ***** válasza:

2.

25% fehér - 50 % kék => egésznek a 12,5%-a kék

75% fekete - 20% kék => egésznek 15%-a kék

27,5%= 99

1%=3,6

100%=360

2012. márc. 18. 14:53