1.Ha (x*3:4):11=3,akkor x értéke...? (x*3=x szorozva 3)
2.Azok a természetes számok,amelyeknek néggyel való osztási hányadosuk öt,a következők:
3.2 a minusz harmadikon+|-15|:|9-17|=?
2012. máj. 12. 17:54
1/2 anonim válasza:
(x*3:4):11=3
x*3:4=33
x=44
A másodikban a megoldás: 20
20/4=5
2^-3=1/8
|-15|=15
|9-17|=8
ezeket csak add össze
2/2 A kérdező kommentje:
koszi:*
2012. máj. 13. 07:53