1.Ha (x*3:4):11=3,akkor x értéke...? (x*3=x szorozva 3)

2.Azok a természetes számok,amelyeknek néggyel való osztási hányadosuk öt,a következők:

3.2 a minusz harmadikon+|-15|:|9-17|=?



2012. máj. 12. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

(x*3:4):11=3

x*3:4=33

x=44


A másodikban a megoldás: 20

20/4=5


2^-3=1/8

|-15|=15

|9-17|=8


ezeket csak add össze

2012. máj. 12. 18:24
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi:*
2012. máj. 13. 07:53