Matek kérdés feladat? (lent)


Számoljuk ki az ismeretleneket:


1/(2x+3y) + 5/(3y+4z)=1


5/(3y+4z) + 8/(3x+4z)=1


40/(3x+4z) - 21/(2x+3y)=1



Na itt eljutottam addig, hogy az 1/(ismeretleneket) kiemeltem, mint a,b és c, tehát így:


1/(3y+4z)=a

1/(2x+3y)=b

1/(3x+4z)=c

--------

Ezután:


7b+5a=1

5a+8c=1

40c+21b=1


Ezt kellene kiszámolni. Vettük már a Gauss-módszert, de itt az a gond, hogy egyik egyenletben sincs két ugyanolyan ismeretlen. De ha mindegyiket megszorzom azzal, ami nincs(tehát, az elsőnél nincs c, akkor megszorzom mind a két oldalt c-vel, így tovább a többivel...). De ha így számolom, utána megint még marad ismeretlen, hogy nem lehet kiszámolni. Segítene valaki innen befejezni a feladatot?



2012. máj. 11. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:

7b + 5a = 1

5a + 8c = 1

40c + 21b = 1


5a = 1 – 7b (az elsőből)


1 – 7b + 8c = 1 (a másodikba behelyezzük)

– 7b + 8c = 0

8c = 7b

c = 7b/8

40*7b/8 + 21b = 1 (a harmadikba behelyezzük)

35b + 21b = 1

56b = 1

b = 1/56

2012. máj. 11. 23:20
 2/2 A kérdező kommentje:
Ááá, téényleg! Jó ötlet! Köszönöm szépen!
2012. máj. 12. 07:30