Van itt néhány kémia feladat, aminek megvan a megoldása, csak nem tudom, hogy jött, ki, leírod nekem?


1.: A kül-ő tömegszámú atomok előford-i aránya a bróm esetében: 79Br 50,53% és 81Br 49,47%.

a: mennyi a bróm moláris tömege g/mol-ban? (a válasz elvileg:79,98 g/mol)

b: 1 mol brómgőzben hány darab van az egyik és hány a másik fajtából?(a válasz elvileg:79esből 6,06 x 10 a 23.on, a 81esből 5,94 x 10 a 23.-on)


2.:mennyi energia szabadul fel, amikor egyetlen H-atom keletkezik egy atommagból(egy protonból) és egy elektronból, ha tudjuk h egy mol hidrogénatomból az elektronok teljes eltávolításához 1320 kJ energia kell?

(elvileg: 2,19 x 10 a -18-kon joul)


KÖSZÖNÖM előre is a segítséget.



2012. máj. 11. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:

79*50,53/100 + 81*49,47/100 = 39,9187 + 40,0707 = 79,9894 g/mol


1 mol brómgőzben van 1 mol Br₂, vagyis 2 mol Br.


1molban a molekulák száma: 6,022142*10²³ db, vagyis a mi esetünkben ez 6,022142*10²³ db Br₂, ami 2*6,022142*10²³ db Br-nek felel meg.


6,022142*10²³ db Br₂ = 2*6,022142*10²³ db Br = 12,044284*10²³ db Br


79Br = 50,53/100*12,044284*10²³ = 6,0860*10²³ db


81Br = 49,47/100*12,044284*10²³ = 5,9583*10²³ db

2012. máj. 11. 11:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Megjegyzés:


A ⁷⁹Br atomtömegét 79 g/mol-nak vettem, ⁸¹Br atomtömegét meg 81 g/mol-nak.

2012. máj. 11. 11:36
 3/5 A kérdező kommentje:
nahát, köszönöm:)
2012. máj. 11. 11:39
 4/5 A kérdező kommentje:
esetleg a 2.-ról valami?
2012. máj. 11. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:

6,022142*10²³ db atomból való eltávolításhoz kell: 1320 kJ = 1320000 J

1 db – „ – – „ – – „ – – „ – – „ – – „ – – „ – – „ – – „ – – „ – x J


x = 1*1320000/(6,022142*10²³) = 2,1919*10⁻¹⁸ J

2012. máj. 11. 11:45