Matek, megoldaná nekem vki ezt a két feladatot?


1: Téglalap elakúfölddarabot szeretnénk felmérni. Ehhez a téglalap egyik oldalának a belsejében felvessszük az egymástól 50 méterre található A és B pontokat. A téglalapnak e két pontot tartalmazó oldalával szemközti csúcsait jelölje C és D, Megmérjük a következő szögeket: CAB szög 113fokos, DAB szög 48fokos,CBA szög 54fokos. Mekkora a földdarab területe?


2:Egy számtani sorozat differenciája 56, n-edik eleme 2012.A sorozat első n elemének összege 32000, Határozzuk meg a sorozat első elemét.


Előre is köszönöm



#matematika #jó matekosok figyelem
2012. máj. 10. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első feladat:


[link]


Kicsit nyomi lett, de legalább addig is tanulsz amíg kibetűzöd. Amúgy meg számold át te is. Csak sin tétel meg szögfüggvények vannak használva. Nem nehéz a feladat.

2012. máj. 10. 18:11
 2/3 anonim válasza:

A sorozat első eleme a1.

A második eleme a1+d(d=56).

Az n. eleme a1+(n-1)*d

A sorozat első n elemének összege:

n*a1+d+2d+...+(n-1)*d=n*a1+(n-1)*n*d/2

Tehát a következő egyenletrendszert kell rendezni:

a1+(n-1)*56=2012

n*a1+(n-1)*n*28=32000

Az első egyenletből kifejezed a1-t és behelyettesíted a második egyenletbe:

a1=2012-56n+56=2068-56n

32000=n*(2068-56n)+(n-1)*n*28=

=-28*n*n+2040n

n helyére elkezdesz pozitív egészeket beírni, és 50-nél beáll az egyenlőség. a1=2068-56n=-732

Tehát a sorozat első eleme -732

2012. máj. 10. 20:21
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM
2012. máj. 12. 14:47