Egy 4*4*4-es rács hány különböző téglalapot határoz meg?

2012. máj. 9. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

téglalapot

(4!)/(2!*2!)+4=2*3+4=10 darabot.


Magyarázat: Mivel téglalapot keresünk (nem téglatestet) ezért csak a két oldala elég. valószínűleg az oldalak csak egészek lehetnek, különben végtelen sokat meghatározna. tehát a és b oldal is 1-től 4 hosszú lehet. Az a=2, b=1 nem különbözik attól, hogy az a=1, b=2. 4 alatt a 2-vel megvannak a különböző oldalúak, és 4 féle négyzetet hozhatsz még ki.

2012. máj. 9. 19:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Elmagyaráznád érthetőbben?:)
2012. máj. 9. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:

hát az elsős (nagyon egyszerű) magyarázat a felsorolás:

1x1

1x2

1x3

1x4

2x2

2x3

2x4

3x3

3x4

4x4


10 db.


szerintem a feladat leírása rossz, mert minek akarnék térben (4x4x4-ben) téglaLAPot keresni? de akárhogyan is, különböző téglalap 10 db van.

2012. máj. 9. 22:34
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, téglatestet...
2012. máj. 10. 16:38