Hogyan kell átszámolni a 300 fokot hogy ezt kapjuk eredményül 5pi/3?

2012. máj. 7. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
itt a pi 180fok
2012. máj. 7. 22:56
 2/3 anonim ***** válasza:

Pi 180 fok.


Tehát ha x a fokban számolt érték és y a radiánba számolt érték, akkor:

x / 180° = y / pi

Innen, ha x vagy y ismert, akkor a másik könnyen számolható már.

300 esetében:

300° / 180° = y / pi

y = (30/18)*pi

y = (5/3)*pi

2012. máj. 7. 23:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt írták előttem is, de egyszerűen fogalmazva:


Osztod 180-al szorzod pi-vel.



Visszafelé, ha a radiánt akarod fokba számolni, akkor osztod pi-vel szorzod 180-al.


Ennyire egyszerű :)

2012. máj. 7. 23:51