Adnátok nekem egyenes egyenlethez feladatokat?

Neten találtam, de vagy csak 4et. Adnátok pár feladatot, megoldással, levezetni nemkell csak a megoldás, hogy megtudjam jól vezetem-e le.
2012. máj. 6. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Határozzuk meg p értékét úgy, hogy

az y=(p/2)*x+1 és az y=4x-8 egyenesek párhuzamosak legyenek egymással. (p=8)

Sz. Gy.

2012. máj. 6. 19:54
 2/9 anonim ***** válasza:

Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad a (3; 4) ponton és párhuzamos az y=2x-3 egyenessel.

(megoldás: y=2x-2) Sz. Gy.

2012. máj. 6. 19:58
 3/9 A kérdező kommentje:
Olyat hogy megadsz 2 pontot, vagy normálvektort vagy tga-t én meg vezessem le az egyenletet.
2012. máj. 6. 19:58
 4/9 A kérdező kommentje:

Segíts mert nekem nem az jött ki mint neked!


P0=(3,4)

y=2x-3

----------

n=(2,1)

Ax+By=Ax0+By0

2x+y=2*3+1*4

2x+y=10

2012. máj. 6. 20:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy háromszög oldalainak felezőpontjai:

a F(2;1); a G(5;3); a H(3;-4) pontok.

Határozzuk meg a háromszög oldalainak az egyenletét és a csúcsainak a koordinátáit.


megold.:7x-2y=12; 5x+y=28; 2x-3y=18;

A(6;-2); B(0;-6); C(4;8) Sz. Gy.

2012. máj. 6. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Második feladat megoldásánál használd az y=mx+b alakot.

Párhuzamosság esetén m=2. Tehát már csak a b-t kell levezetni. Folytatom a kövi lapon.

2012. máj. 6. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Írjuk fel annak az egyenesnek az egyenletét, amely áthalad a (3; 4) ponton és párhuzamos az y=2x-3 egyenessel.

(megoldás: y=2x-2) Sz. Gy.

m=2. Tehát félig meg van az egyenes egyenlete. y=2x+b.

b az ismeretlen. (3;4) koordinátájú pontot értelemszerűen behelyettesítjük és kapjuk a következő egyenletet:

4=2*3+b, azaz b=4-6=-2 Tehát az egyenes egyenlete: 2x-2.

Sz. Gy.

2012. máj. 6. 20:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha keresgélsz itt a Gyakori Kérdésekben találni fogsz koordináta geometriai feladatokat is.

Jó tanulást Sz. Gy.

2012. máj. 6. 20:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Az e egyenes átmegy a P(3,10) ponton és az x tengely pozitiv irányával 135°-os szöget zár be.

Írjuk fel azoknak az egyeneseknek az egyenletét, melyek az e egyenest a P ponttól 15 egységnyi távolságban metszik és merőlegesek e-re.


Megoldás: y=x+7-15gyök2 és y=x+7+15gyök2

2012. máj. 7. 18:57