Kérlek segítsetek nagyon fontos..

Számítsuk át fokra a következő szögeket!:

4pi/5

0,4

11pi/9

1,256

7pi/5

2

2.feladat

a.)4*sinnégyzet pi/4+sinnégyzet pi/3

b.)cosnégyzet pi/6-cosnégyzet pi/4

c.) tgnégyzet pi/4*sin pi/3*tg pi/3

d.) tg pi/6*cosnégyzet pi/6*sin pi/3


ENNYI...

köszönömköszönömköszönöm (L)


2012. máj. 3. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

pi=180 fok

a kettes feladatba csak beírod a pi-k helyére a 180at, és számológéppel összeszorzod.


az első feladatba is a pi-k helyére beírod és kiszámolod, ahol csak egy szám van ott:

gondolom azok a számok radiánba vannak megadva

1 rad = 57,3 fok

2012. máj. 3. 20:33
 2/5 bongolo ***** válasza:

A 2. feladatnál valószínű nem számológéppel kell kiszámolni. Olyan szögek vannak megadva, amikkel "szép" eredmények lesznek.


a) sin π/4 = sin 45° = √2/2

sin² π/4 = 2/4

négyszerese 2

sin π/3 = sin 60° = √3/2

sin² π/3 = 3/4


A többihez ezek kellenek:


cos π/6 = cos 30° = 1/2

cos π/4 = cos 45° = √2/2

tg π/4 = tg 45° = 1

sin π/3 = sin 60° = √3/2

tg π/3 = tg 60° = √3

tg π/6 = tg 30° = 1/√3

2012. máj. 3. 23:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Hátha így világosabb a megoldás:

[link]

2012. máj. 4. 00:57
 4/5 anonim ***** válasza:

A második feladathoz -ha fokokban is gond, hogy mennyi a szögfüggvény értéke - ezt tudom ajánlani:

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2012. máj. 4. 01:01
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a sok segítséget! :D remélem sikerült a tzém ^^
2012. máj. 4. 19:44