Matek? (kérdés túl rövid magyarázat hosszú)

Egy háromszög leghosszabb oldala 15cm-rel nagyobb,mint a másik két oldal összege.a b 10cm-rel hosszabb mint a c oldal 25%-a.Mekkorák a háromszög oldalai,ha a kerület 55cm?
2012. máj. 3. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos jók az adatok?
2012. máj. 3. 20:05
 2/4 anonim ***** válasza:

a=b+c+15

b=0,25*c+10

a+b+c=55


első egyenletbe a b helyére beírjuk a második egyenlet jobb oldaltát, mivel az is b


a=0,25*c+10+c+15

b=0,25*c+10

ezeket beírjuk a kerület egyenletébe


0,25*c+10+c+15+0,25*c+10+c=55

2,5*c+35=55

2,5*c=20

c=8


b=0,25*c+10=2+10=12

a=55-12-8=35


ez a megoldás nem jó, mivel két oldal összegének nagyobbnak kell lennie mint a harmadik oldal hossza.


Mivel az első részbe nem derül ki melyik a leghosszabb oldal, ugyan így kell megcsinálni, csak az első egyenlet

b=a+c+15

vagy

c=a+b+15

2012. máj. 3. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:

"Egy háromszög leghosszabb oldala 15cm-rel nagyobb,mint a másik két oldal összege."


Nincs ilyen háromszög.

2 oldal összegének mindig hosszabbnak kell lenni a harmadiknál.

2012. máj. 3. 20:15
 4/4 A kérdező kommentje:
Az nem baj,hogy nem lehet megszerkeszteni mert az is egy kérdés,hogy meg lehet e.Csak az oldalait kell kiszámolni.Ja és a 2. válaszolónak köszönöm.
2012. máj. 3. 20:20