Egy háromszög leghosszabb oldala 15cm-rel nagyobb,mint a másik két oldal összege.a b 10cm-rel hosszabb mint a c oldal 25%-a.Mekkorák a háromszög oldalai,ha a kerület 55cm?2012. máj. 3. 19:43
2/4 anonim válasza:
a=b+c+15
b=0,25*c+10
a+b+c=55
első egyenletbe a b helyére beírjuk a második egyenlet jobb oldaltát, mivel az is b
a=0,25*c+10+c+15
b=0,25*c+10
ezeket beírjuk a kerület egyenletébe
0,25*c+10+c+15+0,25*c+10+c=55
2,5*c+35=55
2,5*c=20
c=8
b=0,25*c+10=2+10=12
a=55-12-8=35
ez a megoldás nem jó, mivel két oldal összegének nagyobbnak kell lennie mint a harmadik oldal hossza.
Mivel az első részbe nem derül ki melyik a leghosszabb oldal, ugyan így kell megcsinálni, csak az első egyenlet
b=a+c+15
vagy
c=a+b+15
3/4 anonim válasza:
"Egy háromszög leghosszabb oldala 15cm-rel nagyobb,mint a másik két oldal összege."
Nincs ilyen háromszög.
2 oldal összegének mindig hosszabbnak kell lenni a harmadiknál.
4/4 A kérdező kommentje:
Az nem baj,hogy nem lehet megszerkeszteni mert az is egy kérdés,hogy meg lehet e.Csak az oldalait kell kiszámolni.Ja és a 2. válaszolónak köszönöm.
2012. máj. 3. 20:20